14.11.2023

Kilka słów o I Kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Szydłowo na lata 2021-2023

Młodzieżowa Rada Gminy Szydłowo w I kadencji na lata 2021-2023 swoją pracę rozpoczęła w trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii. Skład Młodzieżowej Rady to 15 radnych-juniorów wybranych podczas pierwszych w Polsce wyborów on-line do młodzieżowego samorządu. Z 3 okręgów wyborczych obejmujących swym zasięgiem obręby szkół: Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej  Łubiance oraz Szkoła Podstawowa w Skrzatuszu zostali wybrani:

Okręg nr 1 :Maciej Bednarski, Dawid Grochalski, Kornelia Jaworska, Amelia Książek, Zuzanna Trojanowska, Natalia Trzeciak, Dawid Zdrenka

Okręg nr 2: Amelia Cieślak, Adam Kołodziejczyk, Jakub Pawelec, Zuzanna Kołodziejska, Karolina Wojnowska

Okręg nr 3: Antoni Czyżykowski, Aniela Kasiorkiewicz, Adam Świerszcz

Pierwsza Inauguracyjna sesja odbyła się w 14 czerwca 2021 roku w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, Wybrane prezydium w składzie: Przewodnicząca Karolina Wojnowska, Wiceprzewodnicząca Amelia Cieślak, Sekretarz Maciej Bednarski, pełniło swoje obowiązki podczas całej kadencji.

W związku z rezygnacją z funkcji trójki  radnych juniorów (Anieli Kosiarkiewicz, Adama Świerszcza, Dawida Zdrenki) w grudnia 2022 roku odbyły się wybory uzupełniające w dwóch okręgach: Zespołu Szkół w Szydłowie oraz Szkoły Podstawowej w Skrztuszu. Nowymi radnymi-juniorami zostali Martyna Kania, Oskar Hibner oraz Radosław Zawadzki.

Młodzieżowa Rada Gminy Szydłowo odbyła 12 oficjalnych sesji oraz ponad 30 spotkań roboczych. Na swoim koncie ma ponad 18 inicjatyw zrealizowanych ze środków własnych oraz pozyskanych ponad 30.000  funduszy zewnętrznych  Jest inicjatorem Zlotów Młodzieżowych Rady oraz Manifestu Młodego Pokolenia Młodzieży Wielkopolskiej opracowanego podczas zlotu który odbył się w Starej Łubiance i Tarnowie. Odwiedziło wówczas naszą gminę 14 młodzieżowych rad i 114 radnych.

Zorganizowała takie akcje jak :Bombowe Święta, Mikołajkowy Seans Filmowy, Gminne Dni Młodzieży, Warsztaty terapii uzależnień, Disko Party, Turniej sąsiedzki, Kino Plenerowe, wyposażyła szkoły w relaksacyjne pufy, dyspozytory wody pitnej,  a także zorganizowała pierwsze w naszej gminie koncerty gwiazd młodego pokolenia rapu.

Rozwijając swoje kompetencje jako radni-juniorzy uczestniczyli w spotkaniach z Młodzieżowymi Radami z Konina, Tarnowa Podgórnego, Wronek i Obornik, brali udział także w konferencjach, warsztatach i szkoleniach, gdzie często stawiani byli jako wzór zaangażowania godny naśladowania.

 

Powrót do kategorii